Od dnia 14 stycznia br. Ogród Biskupi zostaje zamknięty do odwołania z powodu prac rewitalizacyjnych.

W związku z tym informujemy, iż nie będzie możliwości jego zwiedzania.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

6 stycznia to Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany w Polsce Świętem Trzech Króli. Wspominane jest wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu - Kacper, Melchior i Baltazar - wyruszyli do Betlejem aby pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. W Pelplinie na upamiętnienie tego dnia ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Galeria zdjęć »

‼️UWAGA‼️ W dniach 23.12.2019 - 01.01.2020 DCIT oraz Muzeum będą NIECZYNNE. Przepraszamy za utrudnienia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wiary, nadziei i miłości. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła Bożej Dzieciny, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność życzy Cały zespół DCIT i Dyrekcja 😇🎄🎅🍭🍬

Jak co roku w trzecią niedzielę adwentu krużganki katedralne w Pelplinie zapełniły się wystawcami dóbr wszelakich kojarzonych ze  Świętami Bożego Narodzenia. Toteż zapachów było co nie miara:  pierogów, barszczu, miodów, serów, ciast i innych łakoci. Niezliczone mnóstwo ręcznie wykonanych ozdób choinkowych, stołowych i ogrodowych kusiło licznie przeciskających się i oglądających gości jarmarku świątecznego. Wśród nich, obok wylewających się po Mszach św.z katedry  Pelpliniaków, można było spotkać wielu innych mieszkańców naszego (i nie tylko naszego) powiatu oraz znajomych z Trójmiasta.

Choć stoiska funkcjonowały od wczesnego rana, oficjalnie jarmark rozpoczął się  po niedzielnej sumie powitaniem przez Proboszcza parafii katedralnej ks. T.Brzezińskiego oraz Burmistrza Pelplina M. Chyłę w radosnej oprawie artystycznej pelplińskich MODRAKÓW.

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.