1 lipca 2020 o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbędzie się inauguracja XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Podczas koncertu wystąpią: Hijoo Moon - organy /Korea Południowa/ oraz Johannes Garam Liebig - skrzypce /Norwegia/ WSTĘP WOLNY

W minioną sobotę 20 czerwca w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Łebie miało miejsce terenowe spotkanie dotyczące organizacji i promocji  Dróg św. Jakuba na Pomorzu.  Przybyli tu  organizatorzy Pomorskiej Drogi z Przewodniczącym Kapituły Ryszardem Wentą, proboszczowie parafii Św. Jakuba na Pomorzu oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Szlaki Kulturowe. Wszystkich gościnnie powitał oraz podjął kustosz Sanktuarium ks. Kan. Zenon Myszk.  

 W dniu 22 czerwca 2020 roku odbyły się ćwiczenia Powiatowej Straży Pożarnej z Tczewa na terenie Opactwa Pocysterskiego.

W związku z ćwiczeniami Powiatowej Straży Pożarnej w dniu 22 czerwca 2020 roku, nie ma możliwości zwiedzania Dawnego Opactwa Pocysterskiego.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

W czwartek (11 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze św., w Bazylice katedralnej o godz.: 
–   7.00 
–   8.30 
– 10.00 Msza św. transmitowana przez Radio „Głos”
– 13.30 
– 16.00 
– 18.00
Mszę św. o godz. 10.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy św. odbywać się będzie wewnątrz Bazyliki.
Tego dnia Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie.

Podczas byłej oktawy Bożego Ciała do 18 czerwca Msze św. wieczorne o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej z procesją eucharystyczną wewnątrz Bazyliki. W tym czasie serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.

Informujemy, że Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej dnia 11 czerwca będzie NIECZYNNE. W danym dniu nie ma możliwości zwiedzania obiektu.

 

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem