W dniu 21.08.2022r. odbył się Ekologiczno-kulturowy spływ kajakowy rzeką Wierzycą, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina z pomocą Diecezjalnego Centrum Informacji Turystycznej .  Jego celem było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych samej rzeki jak i okolic. Przygodę uczestnicy rozpoczęli w miejscowości Klonówka, gdzie na miejsce zawiozła ich firma „Owsiak” stamtąd spłynęli do Pelplina.

Sprzęt jak i obsługę ratowniczą zapewniła firma „E-kajaki”, która służyła pomocą w trudnych chwilach. Uczestnicy czuli się bezpiecznie , zwłaszcza że na trasie atrakcji nie brakowało. Pogoda płatała ‘figle’, z dołu woda, z góry woda :D przeszkody w postaci zwalonych drzew, gdzie trzeba było kajak przenieść nad, bądź przepłynąć pod jeśli się dało. Trasa fizycznie wymagająca, ale za to bardzo ciekawa i na pewno nie nudna.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku ten spływ był nie lada gratką.  Ciekawa przygoda, obcowanie z naturą oraz rozeznanie się z stanem wody rzeki Wierzycy.

Po sześciogodzinnym spływie wszyscy zmęczeni, ale cali, zdrowi i szczęśliwi dotarli do Pelplina!

Galeria zdjęć »

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem