W ramach rozwoju Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba w dn. 26 października zorganizowana została przez Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe pielgrzymka piesza nowo zainicjowaną Drogą Pelplińską na odcinku Gniew-Kozielec. Do rąk pielgrzymów został oddany kolejny (po ubiegłorocznym Drogi Człuchowskiej) PODRĘCZNIK PIELGRZYMA towarzyszący pielgrzymom nowych dróg jakubowych na Pomorzu, od tego czasu podczas przemierzania odcinków Drogi Pelplińskiej.

Pielgrzymom w tym dniu sprzyjała piękna, słoneczna, jesienna pogoda i dopisywały dobre humory. Wytyczona i oznakowana logo Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba trasa na odcinku Gniew-Kozielec jest bardzo malownicza, prowadzi nadwiślańskim traktem; wiedzie poprzez piękne tereny leśne i śródpolne, ciekawie ukształtowane, a także zagospodarowane.

Już w ubiegłym tygodniu Droga Pelplińska została oficjalnie „otwarta” podczas pielgrzymki rowerowej z Pelplina do Gniewu (połączona ze spotkaniem promocyjnym w parafii św. Jakuba w Dzierzążnie). 

Centralnym punktem Drogi Pelplińskiej jest Pelplin. Stąd wyruszając na północ, przemierzając dwa odcinki przez Kłodawę Gdańską (kościół św. Jakuba) do Żukowa docieramy do głównego (północnego) nadmorskiego przebiegu Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba.

Wyruszając z Pelplina na południe dwoma odcinkami przez Dzierżążno (kościół św. Jakuba) i Gniew dochodzimy do granicy woj. pomorskiego, gdzie w Kozielcu kończymy trasę lub dalej wędrujemy Szlakiem Nadwiślańskim oznakowanym Camino Polaco do Kruszwicy (teren woj. kujawsko-pomorskiego).

Zapraszamy do pielgrzymowania. Podręczniki pielgrzyma dostępne są w formie tradycyjnej w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie oraz w formie elektronicznej na stronie www.informacja.diecezja-pelplin.pl lub www.drogijakubowe.diecezja-pelplin.pl

Oznakowanie Nowych Dróg Jakubowych na Pomorzu: Drogi Człuchowskiej i Drogi Pelplińskiej zostało dofinansowane przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Powiat Tczewski.

 


 

 

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem