W piątek 18 października br. Dyrektor DCIT w Pelplinie Alicja Słyszewska-Szybowska wzięła udział w I Forum Ekonomicznym Camino Polaco w Toruniu, które miało miejsce w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II.

Drogi Jakubowe na Pomorzu reprezentował też rektor WSD w Pelplinie ks.dr Tomasz Huzarek, który prowadził panel tematyczny „Wyzwania przed Camino”, podczas którego miał możliwość wykorzystania doświadczeń zdobytych podczas letniej pielgrzymki rowerowej do Santiago de Compostella.

Podczas Forum wystąpili liczni przedstawiciele różnych branż zaangażowanych w realizacje przedsięwzięć turystyczno-pielgrzymkowych oraz praktycy pielgrzymowania pieszego i rowerowego na drogach Jakubowych w Polsce i Europie. Goście z Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Francji podkreślali rolę dziedzictwa Jakubowego w budowaniu jedności europejskiej i przyszłości dróg pielgrzymkowych w Europie.

Jeden z paneli poświęcono rozwojowi, jak też promocji i informacji Dróg św. Jakuba w Polsce. Uczestnicy Forum podczas obrad, ale też w kuluarach wymieniali się doświadczeniami i uwagami na temat współuczestniczenia w monitorowaniu funkcjonujących  tras pielgrzymkowych w naszym kraju  oraz łączeniu ich z trasami na zachód od Polski.

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem