W najbliższy weekend 19-20 października odbędą się jednocześnie w różnych miejscach kontynentu europejskiego, przez które przebiega Camino de Santiago, liczne wydarzenia przedstawiające i promujące pielgrzymkowe Drogi św. Jakuba.

Dlatego też, w  ramach działania Nowych Dróg Jakubowych na Pomorzu, w najbliższą sobotę 19 października,   DCIT  w Pelplinie oraz Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe organizuje pielgrzymkę rowerową na odcinku Pelplińskiej Drogi Jakubowej: Pelplin-Gniew.

W kościele św. Jakuba w Dzierzążnie o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z gospodarzem miejsca oraz organizatorami Nowych Dróg Jakubowych na Pomorzu.

Na terenie Diecezji Pelplińskiej w tym czasie odbędą się imprezy w Lęborku. W Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium św. Jakuba w sobotę 19 października o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie otwarte promujące Camino a o godz. 19.00 recital tradycyjnej muzyki hiszpańskiej.

ZAPRASZAJĄ Organizatorzy Pomorskiej drogi św. Jakuba

Oznakowanie Pelplińskiej Drogi Jakubowej na Pomorzu zostało dofinansowane przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Powiat Tczewski.