31 lipca 2019 roku o godz. 19:00 🕖 rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej! 🎼 🎹 To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego typu w Polsce i w Europie! Z uwagi na trwające prace remontowe w katedrze, główne koncerty festiwalowe odbywają się w środy od 31.07 do 28.08 w kościele przykatedralnym pw Bożego Ciała w Pelplinie.

Organizatorem głównym koncertów jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré działająca od 2003 roku wraz z ich pomysłodawcą – aktywnie koncertującym na całym świecie organistą GEDYMINEM GRUBBĄ, który w 2016 roku obchodził 20-lecie pracy artystycznej.

Fundacja w ciągu wszystkich lat działalności zorganizowała ponad 700 koncertów, a Gedymin Grubba w 2017 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ🎖, a przed kilkoma miesiącami KRZYŻEM ZASŁUGI nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za międzynarodową działalność kulturalną na rzecz Polski.🎖

Sam Festiwal Pelpliński trwa nieprzerwanie od 1999 roku.
Od wielu lat jest w grupie największych przedsięwzięć kulturalnych tego typu w Polsce i w Europie, skupiających artystów i słuchaczy z całego świata. To zarazem (od początku istnienia!) największe i najważniejsze wydarzenie tego profilu w Diecezji Pelplińskiej i na całym 🌺🌸🌻🌼Kociewiu. W Festiwal zaangażowanych jest aż 11 Diecezji w Polsce, także kościoły na Ukrainie i Białorusi (m.in. Katedra Grodzieńska), łącznie ponad 70 punktów koncertowych! Wydarzenia te mają charakter solowy, kameralny, chóralny i symfoniczny🎷🎺🎻, przez co stajemy się w tym czasie swego rodzaju "letnią filharmonią" tego miejsca.

Tradycyjnie na wszystkie koncerty wstęp wolny!👍

31.VII 🎵🎶
Gail Archer - organy /USA/
Barokowy Zespół Overtone /Wrocław/
(skrzypce barokowe, viola da gamba, klawesyn)

7.VIII 🎵🎶
Kevin Clarke - organy /USA/
a Due /Kraków/Gdańsk/
(flet prosty/obój, wiolonczela)

21.VIII 🎵🎶
Joerg Abbing - organy /Niemcy/
Contrapunctus /Gdynia/
(sopran, skrzypce, wiolonczela, klawesyn)

14.VIII🎵🎶
OGRÓD BISKUPI
Duo Ardente /Kraków/
(wiolonczela, akordeon)
Promocja młodych talentów Gminy Pelplin: Zespół PIRAMIDY

28.VIII🎵🎶
Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/
Ensemble Toccante /Poznań/
(sopran, flet traverso, skrzypce, wiolonczela, klawesyn)
Pozostałe koncerty wg harmonogramu zamieszczonego na stronie festiwalu.

👉 www.pelplin.org.pl
👉 www.faure.org.pl
👉 www.gedymin.org

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem