Na konferencję PISMO I SZTUKA zaproszeni zostali, obok naukowców zainteresowanych dziedzictwem cysterskim, interesariusze Pomorskiego Szlaku Cysterskiego: gospodarze obiektów należących do PSC, przedstawiciele samorządów, na terenie których zlokalizowane są te obiekty, przedstawiciele stowarzyszeń koordynujących działania na PSC, przedstawiciele turystyki pomorskiej, na czele z p. Bożeną Murańską z Departamentu Turystyki UMWP.

Alicja Słyszewska- Szybowska, prezes Stowarzyszenia Szlaki Kulturowe, realizującego  projekt „POMORSKI SZLAK CYSTERSKI - WZMOCNIENIE WIZERUNKU MARKI TURYSTYCZNEJ NA POMORZU” przedstawiła zadania, jakie w bieżącym roku wykonuje Stowarzyszenie, by pomorski Szlak Cysterski był bardziej widoczny w przestrzeni turystycznej Pomorza. W związku z tym na konferencję przygotowano wystawę prezentującą promowany produkt turystyczny „5 DNI NA POMORSKIM SZLAKU CYSTERSKIM”, którą już można oglądać w krużgankach katedralnych w Pelplinie. Przy pięciu obiektach pocysterskich; Żarnowiec, Oliwa, Koronowo, Pelplin i Łegowo wymienione zostaną na nowe wyklejki tablic informacyjnych. Członkowie Stowarzyszenia przygotowują  nowy ilustrowany przewodnik po PSC, który zostanie wydany do końca tego roku. Do tego czasu powstanie również nowa strona internetowa promująca cysterskie dziedzictwo na Pomorzu.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o tym, jak wzmocnić markę Pomorskiego Szlaku Cysterskiego: usprawnić komunikację,  przepływ informacji oraz dystrybucję wspólnych
i indywidualnych materiałów promocyjnych. Jak zainteresować małych wytwórców do produkcji oryginalnych cysterskich pamiątek i gadżetów i jak zdobywać środki na tworzenie małych firm rozwijających infrastrukturę turystyczną wokół obiektów na PSC.

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem