W minioną niedzielę 22 sierpnia po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina przy wsparciu Diecezjalnego Centrum Informacji turystycznej w Pelplinie zorganizowało  kolejny „Ekologiczny spływ kajakowy rzeką Wierzycą” . Jego celem było zebranie spostrzeżeń dotyczących  nadrzecznej przyrody oraz stanu zachowania czystości wody.                                                                                                                            

30 osobowa grupa miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie popłynęła kajakami
z Pelplina do Brodów Pomorskich. Na miejsce startu imprezy firma EKAJAKI  dostarczyła sprzęt oraz objęła uczestników  kompleksową obsługą ratowniczą. Na miejsce startu  zapoznali uczestników  z celem, organizacją i bezpieczeństwem oraz właściwym zachowaniem podczas  spływu.

Uczestnicy  podziwiali z perspektywy kajaków walory przyrodnicze i krajobrazowe  doliny dolnej Wierzycy oraz  specyfikę małych elektrowni wodnych. Podczas trwania imprezy czekały kajakarzy liczne niespodzianki i atrakcje z przeszkodami w formie naturalnie zwalonych drzew, które to przeszkody stanowiły nie lada wyzwanie.

W przerwie wodniacy zwiedzili nową przystań w Stockim Młynie. Mieli szansę ocenić stan ekologiczny wody oraz infrastrukturę turystyczną  Wierzycy.

Spływ był skierowany do osób szukających spokoju połączonego z aktywnym wypoczynkiem w czasie wolnym wśród regionalnych  osobliwości przyrody. Stanowił propozycję na przeżycie ciekawej  przygody a przy okazji ocenę ekologicznego stanu wód królowej rzek Kociewia oraz upowszechnianie wiedzy kulturowej i ekologicznej związanej z lokalnym dziedzictwem przyrodniczo-historycznym. Podczas spływu nie zabrakło okazji do zaszczepienia
w uczestnikach potrzeby ochrony przyrody i troski o środowisko naturalne oraz  rozwój odnawialnych źródeł energii poprzez  małe elektrownie wodne.

                                                                                             

  Galeria zdjęć »

                                                                                                                            

 

Dofinansowano ze środków Powiatu Tczewskiego

 

Organizatorzy:

Towarzystwo Zabytków Pelplina ,  

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej .                                                    

 

    

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem