W minioną  niedzielę 16 sierpnia 2020 r. 30 osobowa grupa miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie popłynęła kajakami rzeką Wierzycą z Klonówki do Pelplina. Na miejsce startu imprezy firma EKAJAKI dostarczyła sprzęt oraz objęła uczestników  kompleksową obsługą ratowniczą aż do Pelplina. Przywiezieni autokarem na miejsce startu  zapoznali się z celem, organizacją i bezpieczeństwem oraz właściwym zachowaniem podczas  spływu.

Uczestnicy  podziwiali z perspektywy kajaków walory przyrodnicze i krajobrazowe doliny dolnej Wierzycy oraz specyfikę małych elektrowni wodnych w Klonówce i Pelplinie. Podczas trwania imprezy czekały kajakarzy liczne niespodzianki i atrakcje z przeszkodami w formie naturalnie zwalonych drzew, które to przeszkody stanowiły nie lada wyzwanie.

W przerwie wodniacy zwiedzili nową przystań w Rajkowach. Mieli szansę ocenić stan ekologiczny wody oraz infrastrukturę turystyczną Wierzycy. Po przybyciu na metę  uczestnicy spływu posilili się w refektarzu pocysterskim klasztoru pelplińskiego oraz zwiedzili z przewodnikiem dawne opactwo cysterskie.        

Spływ był skierowany do osób szukających spokoju połączonego z aktywnym wypoczynkiem w czasie wolnym wśród regionalnych osobliwości przyrody. Stanowił propozycję na przeżycie ciekawej  przygody, a przy okazji ocenę ekologicznego stanu wód królowej rzek Kociewia oraz upowszechnianie wiedzy kulturowej i ekologicznej związanej z lokalnym dziedzictwem przyrodniczo-historycznym. Podczas spływu nie zabrakło okazji do zaszczepienia w uczestnikach potrzeby ochrony przyrody i troski o środowisko naturalne oraz  rozwój odnawialnych źródeł energii poprzez  małe elektrownie wodne.

Galeria zdjęć »

 

   Dofinansowano ze środków Powiatu Tczewskiego 

 

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie | informacja.diecezja-pelplin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem