Niedziela Palmowa - relacja
wtorek, 27 marca 2018 10:56

mt_ignore

W minioną niedzielę tj. 25 marca 2018r. w godzinach 9.00-16.00 po raz kolejny w dawnym opactwie cysterskim wystawcy mogli zaprezentować  swoje wyroby podczas kiermaszu towarzyszącemu wydarzeniu „Niedziela palmowa w dawnym klasztorze”.

Wystawcy oferowali różnorodne przedmioty związane tematycznie z przygotowaniami do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, produkty regionalne, miody i przetwory miodne, zioła i nalewki itp.

Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oferowały degustację słodkości oraz przeróżnych dań związanych ze Świętem Zmartwychwstania Pańskiego.

Centralny punkt obchodów Niedzieli Palmowej w katedrze pelplińskiej stanowiła Msza Święta, po której nastąpiło uroczyste otwarcie kiermaszu w krużgankach katedralnych. Chwilę te umilił zespół Modraki, który zaprezentował kulturę ludową Kociewia. Dzięki uprzejmości p. Piotra Makowskiego z miejscowości Wędkowy, postaci Jezusa w przemarszu z ul. Kanonickiej do bazyliki katedralnej towarzyszył autentyczny, bardzo żwawy osiołek, który chętnie pozował do zdjęć.

>GALERIA<

Organizatorami przedsięwzięcia byli:

Parafia katedralna w Pelplinie, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej wraz z Towarzystwem Przyjaciół Zabytków Pelplina i Stowarzyszeniem "Szlaki kulturowe" oraz WSD w Pelplinie, Collegium Marianum i KGW Gminy Pelplin.

Dofinansowano ze środków na rozwój kultury Gminy Pelplin w roku 2018

Pelplin, 15-16 września 2018. Zapraszamy!

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej. Plac Tumski 1, 83-130 Pelplin, tel. (58) 536 19 49realizacja: mgdesign.pl