Niedziela palmowa w dawnym klasztorze
czwartek, 15 marca 2018 00:00

Niedziela Palmowa to radosny dzień rozpoczynający tydzień zadumy. To także czas intensywnych przygotowań do świąt Wielkanocnych. Spotkajmy się wszyscy w pelplińskim klasztorze, by odpowiednio przygotować się do zbliżających świąt.
Niedzielę palmową warto spędzić w Pelplinie!
Zapraszamy 25 marca 2018 r. od godz. 9.00.

PROGRAM

10.00   UROCZYSTA MSZA ŚW. POD PRZEWODNICTWEM KS. BISKUPA DIECEZJALNEGO (Bazylika katedralna)

11.00   OTWARCIE IMPREZY PRZEZ KS. BISKUPA DIECEZJALNEGO I KS. PROBOSZCZA (krużganki katedralne)

11.45   INSCENIZACJA NIEDZIELI PALMOWEJ - UROCZYSTY WJAZD JEZUSA DO JEROZOLIMY (zbiórka ul.Kanonicka i przemarsz do katedry)

9.00     KIERMASZ WIELKANOCNY - WYSTAWA, DEGUSTACJA, SPRZEDAŻ (krużganki katedralne)
-16.00

• potrawy oraz wypieki postne i wielkanocne
  • ozdoby świąteczne
  • miody i przetwory miodne
  • wyroby woskowe
  • zioła i nalewki
  • misyjna kawa afrykańska
  • oraz wiele innych

12.30   WARSZTATY  (krużganki katedralne i sale Collegium Marianum)
-16.00

• m.in. wyrób ozdób wielkanocnych
  • wyrób kartek świątecznych
  • pisanie życzeń świątecznych w skryptorium
  • ozdabianie jajek
  • promocja zdrowia, poznanie regionalnych, tradycyjnych dań czasu Wielkopostnego
    i Wielkanocnego

>>> Oficjalny plakat wydarzenia

ORGANIZATORZY:

Parafia katedralna w Pelplinie, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej wraz z Towarzystwem Przyjaciół Zabytków Pelplina i Stowarzyszeniem "Szlaki Kulturowe" oraz WSD w Pelplinie, Collegium Marianum i Koła Gospodyń Wiejskich

PATRONI MEDIALNI:

TV-PELPLIN, Radio Głos, Informator Pelpliński, Pielgrzym

Dofinansowano ze środków na rozwój kultury w Gminie Pelplin w roku 2018

Pelplin, 15-16 września 2018. Zapraszamy!

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej. Plac Tumski 1, 83-130 Pelplin, tel. (58) 536 19 49realizacja: mgdesign.pl