21 maja br. dawne opactwo cysterskie w Pelplinie udostępniło swoje obiekty podczas ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Goście chętnie korzystali ze zwiedzania dawnego opactwa z przewodnikami; kawiarenki „ Pod Aniołem”  oraz warsztatów klasztornych w krużgankach; Dzieci natomiast uczestniczyły w konkursach (z nagrodami).  Odbył się również koncert  organowy w wykonaniu ks. Z. Gełdona oraz dwa koncerty CAPELLI CISTERCIAN pod dyr. J.Bratkego z Oliwy. Natomiast w kaplicy św. Krzyża uczestnicy korzystali z modlitwy i wyciszenia, by ubogacić się duchem chorałów gregoriańskich  rozbrzmiewających jak dawniej i roznoszących dźwięki pod najpiękniejszymi w Europie sklepieniami.  WSTĘP    był WOLNY.  Zapraszamy wszystkich chętnych za rok .

Organizatorzy:

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej,  Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina,  Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe, Parafia katedralna w Pelplinie

Patronat medialny: Radio Głos, TV Pelplin, Pielgrzym, Informator Pelpliński

Imprezę dofinansowano ze środków na rozwój kultury Gminy Pelplin w roku 2021